Niedziela, 23 lipca 2017 Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
BIP Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie
start transport publiczny taryfa & bilety SkyCash
SkyCash Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 czerwca 2014 12:49

SkyCash – system płatności mobilnych

 

SkyCash jest systemem umożliwiającym dokonywanie transakcji płatniczych bezpośrednio na telefonie komórkowym. W jednej aplikacji mobilnej użytkownikom SkyCash oferowany jest szereg usług, wśród których oprócz biletów komunikacji miejskiej w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce, znajdują się także bilety kolejowe, do kina, na autobusy dalekobieżne, opłaty parkingowe, ale także doładowania telefonów GSM, czy natychmiastowe przelewy na numery telefonów, które w połączeniu z możliwością wypłaty zgromadzonych na koncie środków w ogólnopolskiej sieci bankomatów, stanowią najszybszy sposób na transfery pieniężne.

Po zarejestrowaniu karty płatniczej w aplikacji SkyCash, aby zakupić bilet Komunikacji Miejskiej w Olsztynie, nie ma potrzeby uprzedniego zasilania przedpłaconego konta. Wystarczy wybrać kartę i dokonać zakupu bezpośrednio z rachunku bankowego.

 

 

Instalacja aplikacji SkyCash i Rejestracja

 

Aplikację SkyCash możesz pobrać na swój telefon bezpośrednio ze sklepu z aplikacjami (Google Play, AppStore, Windows Marketplace), uruchamiając w przeglądarce na telefonie adres m.skycash.com lub wysyłając pustą wiadomość SMS na numer 510 205 205.

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji SkyCash, użytkownik zostanie przeprowadzony przez proces rejestracji w trakcie którego poproszony zostanie o uzupełnienie: numeru telefonu, imienia i nazwiska oraz wprowadzenie adresu e-mail. Na podany numer telefonu wysłana zostanie wiadomość SMS z hasłem umożliwiającym dostęp użytkownika do systemu. Ponadto w procesie rejestracji należy ustalić PIN wymagany w procesie autoryzacji transakcji SkyCash.

 

      

Doładowanie konta/Rejestracja karty płatniczej

 

Opcje zasilenia konta dostępne są w zakładce „Zasilenie konta” w menu kontekstowym aplikacji SkyCash. Konto zasilić można na kilka sposobów: z wykorzystaniem zarejestrowanej karty płatniczej, dokonując przelewu na indywidualny numer rachunku bankowego lub poprzez bramkę płatniczą dostępną na stronie: www.skycash.com.

Po zarejestrowaniu karty płatniczej w systemie (opcja dostępna także w zakładce „Zasilenie konta”), w procesie zakupu biletu Komunikacji Miejskiej, możliwe będzie wskazanie karty jako źródła pieniądza i w jej ciężar dokonać zakupu, bez konieczności uprzedniego zasilenia przedpłaconego konta.

 

 

Zakup biletu

 

Zakup biletu powinien nastąpić niezwłocznie po wejściu do pojazdu. W menu aplikacji SkyCash należy wybrać zakładkę „Komunikacja miejska”, a następnie z listy dostępnych miast wskazać „Olsztyn”. W kolejnym kroku należy wybrać rodzaj biletu (Normalne, Ulgowe), następnie grupę biletową (Jednorazowe, Jednorazowe aglomeracyjne, Okresowe) oraz typ biletu. W aplikacji SkyCash dostępne są następujące typy biletów:

 

Jednorazowe:

- Jednoliniowy Normalny/Ulgowy 

- 30-minutowy Normalny/Ulgowy

- 45-minutowy Normalny/Ulgowy

- 90-minutowy Normalny/Ulgowy

 

Okresowe:

- Normalny/Ulgowy 24-godzinny

- Normalny/Ulgowy 3-dobowy 

 

W kolejnym kroku system umożliwi wskazanie numeru linii oraz liczby sztuk biletów tego samego typu w ramach pojedynczej transakcji.

W sytuacji w której użytkownik uprzednio zarejestrował kartę płatniczą, aplikacja umożliwi wskazanie źródła pieniądza dla transakcji. Użytkownik może wybrać przedpłacone konto SkyCash lub uprzednio zarejestrowaną kartę płatniczą. W zależności od wyboru źródła pieniądza autoryzacja transakcji odbywa się poprzez wprowadzenie PIN (konto SkyCash) lub CVC/CVV/CVC2/CVV2/mPIN (karta płatnicza).

 

Kontrola biletu

Podczas kontroli biletów  pasażer zobowiązany jest do okazania ekranu aplikacji z wyświetlonym numerem kontrolnym biletu oraz czasem zakupu biletu. Zakładka „Kontrola” dostępna jest bezpośrednio na ekranie głównym aplikacji lub w sekcji „Komunikacja miejska” w zakładce „Kontrola biletów”.

 

Instrukcja użytkowania i zakupu biletów w systemie SkyCash (.PDF)

 

Poprawiony: środa, 28 października 2015 09:33