Niedziela, 23 lipca 2017 Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
BIP Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie
start las miejski uproszczony plan urządzenia lasu
uproszczony plan urządzenia lasu Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 września 2013 09:55

Na podstawie umowy nr 2422/11/2013 z dnia 26.04.2013r zawartej pomiędzy zamawiającym  a wykonawcą- Biuro Urządzenia Lasu i Geodezji Leśnej w Olsztynie rozpoczęto prace urządzeniowe , gleboznawcze i fitosocjologiczne na terenie Lasu Miejskiego w Olsztynie w celu opracowania projektu Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu. Zgodnie z ustawą z dnia 28 września 1991 roku o lasach oraz ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko sporządza się na okres 10 lat Uproszczony Plan Urządzenia Lasu, który podlega Strategicznej Ocenie Oddziaływania na Środowisko.

 

W związku z powyższym dla Lasu Miejskiego ,w którym jest opracowywany aktualnie UPUL, na niniejszej stronie zamieszczone będą dokumenty będące podstawą do jego sporządzenia, uwzględniając  zasady „trwale zrównoważonej gospodarki leśnej” oraz opinie i sugestie społeczeństwa , organizacji związanych z ochroną przyrody i organów samorządowych.

 

Sporządzone dokumenty dotyczące aktualnie opracowywanego uproszczonego planu urządzania lasu dla Lasu Miejskiego zostały wyłożone od dnia 22.10.2013 do wglądu i zgłaszania uwag w siedzibie ZDZiT w Olsztynie przy al. Wojska Polskiego 30B (Wydział Las Miejski).

  1. Opinia progrnozy oddziaływania na środowisko wydana przez Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewodzki Inspoktor Sanitarny.
  2. Uzgodnienie oddziaływania na środowisko wydane przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.
  3. Opis Taksacyjny Lasu Miejskiego.
  4. Tabele i wykazy zestawień powierzchni gruntów w użytkowaniu Lasu Miejskiego.
  5. Protokół uzgodnień prac urządzeniowych.
  6. Mapa gospodarczo-przeglądowa Lasu Miejskiego.

 

Wszelkie uwagi, sugestie, spostrzeżenia oraz wnioski dotyczące aktualnie sporządzanego projektu Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu  dla Lasu Miejskiego prosimy kierować na adres Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie ul. Knosały 3/5B 10-015 Olsztyn lub adres elektroniczny  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Wzór wniosku w sprawie - czy dla nieruchomości istnieje uproszczony plan urządzenia lasów

Poprawiony: wtorek, 02 sierpnia 2016 11:14