transport publiczny

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie jest organizatorem komunikacji miejskiej na terenie Olsztyna oraz gmin ościennych, które mają zawarte z gminą Olsztyn stosowne porozumienie. ZDZiT, jako organizator komunikacji miejskiej odpowiada m.in. za opracowanie tras, rozkładów jazdy, sprzedaż biletów i ich kontrolę. Przewozy realizowane są przez operatorów, którzy zawarli z organizatorem umowy określające zasady świadczonych usług. Ofertę olsztyńskiej komunikacji miejskiej tworzą linie tramwajowe i autobusowe.

...czytaj więcej

las miejski

 

Przed wyruszeniem w las zapoznaj się z naszymi leśnymi szlakami. Przygotowaliśmy też dla Ciebie pare wskazówek.

A może chcesz spędzić czas przy ognisku? Dowiedz się jak to zrobić.

 

 

 

Potrzebujesz opału na zimę? Sprawdź jak kupić drewno i zapoznaj się z naszym cennikiem.

 

 

 

...czytaj więcej

parki miejskie i rozrywka

A może lepiej odpocząć?

Odwiedź nasze urocze parki miejskie, przecież nie ma lepszego miejsca na piknik z rodziną.
Zabierz ze sobą dzieci!!!
Dla nich też przygotowaliśmy liczne atrakcje na placach zabaw.

Jeśli jednak czas wolny wolisz spędzić aktywnie, zapraszamy na siłownie pod chmurką!

...czytaj więcej

olsztyński budżet obywatelski

W ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, ZDZiT realizuje niektóre przedsięwzięcia zgłoszone i najlepiej ocenione przez mieszkańców.

Sprawdź projekty, którymi się zajmujemy.

...czytaj więcej

targowiska

Na terenie Olsztyna znajdują się trzy targowiska miejskie, których zarządcą jest ZDZiT. Dwa z nich przy ul. Kolejowej i Wilczyńskiego funkcjonują od poniedziałku do soboty w godz. 6.00 – 16.00, targowisko przy ul. Grunwaldzkiej czynne jest we wtorki, piątki i soboty w godz. 6.00 – 14.00. 

Na targowiskach tych poza handlem prowadzonym z obiektów organizowany jest też handel sezonowy (choinki, chryzantemy, sadzonki).

Jesteś zainteresowany prowadzeniem handlu na naszych targowiskach?

...czytaj więcej

strefa płatnego parkowania

Strefę Płatnego Parkowania (SPP) na drogach publicznych Olsztyna wprowadzono w 1995r.
Trzy podstrefy cenowe: C- czerwona, Z – żółta i T - zielona (mapa).
Za postój w SPP można zapłacić w parkomacie.
Możliwa jest płatność kartą miejską oraz płatnościami mobilnymi.
Dla często parkujących w SPP i jej mieszkańców oferujemy abonamenty.
Opłatami nie muszą przejmować się niepełnosprawni i kombatanci.

Sprawdź regulamin SPP, porady i cennik.

 

...czytaj więcej

oczyszczanie ulic

Do zadań ZDZiT należy regularne oczyszczanie nawierzchni jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, przystanków oraz pętli i zatok autobusowych z pyłu, piasku, ziemi urodzajnej, gliny, drobnych kamieni, liści, niedopałków papierosów oraz innych drobnych nieczystości.

Sprawdź harmonogram oczyszczania rejonu, w którym mieszkasz.

Mimo naszych wysiłków zachęcamy by dbać o miasto razem!

 

...czytaj więcej

karta miejska

Niezależnie od tego czy korzystasz z transportu publicznego czy poruszasz się swoim autem, na pewno potrzebujesz Olsztyńskiej Karty Miejskiej.

Zapłacisz nią, w łatwy sposób, za przejazd komunikacją miejską jak również i za parkowanie.

Złóż wniosek już teraz...on-Line!!!

...czytaj więcej

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

opublikowano przez: Paweł Pliszka

Od soboty, 16 września, trwa ogólnoeuropejska kampania, której celem jest promowanie różnorodnych środków transportu: komunikacji miejskiej, rowerów, ruchu pieszego. To Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który jest okazją zwiększenia świadomości zagrożenia ekologicznego będącego wynikiem nadużywania samochodu jako indywidualnego środka transportu na terenie miast.

Opublikowano: 19 wrzesień 2017
Poprawiono: 19 wrzesień 2017
Odsłony: 49
Czytaj dalej

Zawieszenie funkcjonowania pętli "Łupstych"

opublikowano przez: Robert Najmowicz

W związku z rozpoczynającymi się pracami w obrębie ul. Perkoza oraz ul. Żurawia, od dnia 13.09.2017 r. (środa), funkcjonowanie pętli autobusowej "Łupstych" zostanie zawieszone.
Przystankiem końcowym oraz początkowym dla linii 107 w kursach do osiedla Łupstych będzie przystanek "Perkoza" zlokalizowany na ul. Perkoza - około 700 m w kierunku Drogi Krajowej nr 16. W obrębie przystanku "Perkoza" utworzona zostanie tymczasowa pętla, na której odbywało się będzie wysiadanie i wsiadanie do autobusów linii 107.

Opublikowano: 11 wrzesień 2017
Poprawiono: 11 wrzesień 2017
Odsłony: 150

W związku z prowadzonym remontem na odcinku ul. Leonharda i koniecznością odciążenia ulic Sikorskiego i Krasickiego Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu otworzy przejazd przez ul. Gen. Maczka w kierunku ulic Kalinowskiego i Szostkiewicza. Umożliwi to dojazd z Jarot i os. Generałów do al. Warszawskiej. Zmiana organizacji ruchu nastąpi 9 września. Przypominamy, że podobnie jak było to podczas budowy linii tramwajowej, droga będzie jednokierunkowa, a przejazd możliwy od os. Generałów do al. Warszawskiej.

Opublikowano: 08 wrzesień 2017
Poprawiono: 08 wrzesień 2017
Odsłony: 143

Zmiana organizacji ruchu na ul. Pieniężnego

opublikowano przez: Paweł Pliszka

W poniedziałek, 11 września, nastąpi kolejna zmiana organizacji ruchu na ul. Pieniężnego. W związku z prowadzonymi pracami przy przebudowie ulicy wykonawca wprowadza zmiany w organizacji dojazdów do ul. św. Wojciecha i Kurii Metropolitalnej. Do ulicy św. Wojciecha kierowcy dotrą jedynie od al. Piłsudskiego. Natomiast chcąc dojechać do Kurii Metropolitalnej należy kierować się do ulicy Staszica, a następnie wyznaczonym traktem do budynku Kurii.

Opublikowano: 06 wrzesień 2017
Poprawiono: 06 wrzesień 2017
Odsłony: 138
Czytaj dalej

Zmiana organizacji ruchu na ul. Towarowej

opublikowano przez: Paweł Pliszka

W związku z koniecznością wykonania wzmocnień i nasypu pod nowy odcinek ul. Towarowej w czwartek, 7 września, zmieni się organizacja ruchu na tej ulicy.. Wyłączone z użytku zostaną dwa pasy jezdni na odcinku od skrzyżowania z ul. Stalową do ul. Sprzętowej. Ruch będzie się odbywał pozostałymi dwoma pasami, po jednym w każdym kierunku.

Opublikowano: 06 wrzesień 2017
Poprawiono: 06 wrzesień 2017
Odsłony: 107
Czytaj dalej

Wymiana poręczy na kładkach w parku Centralnym

opublikowano przez: Paweł Pliszka

W parku Centralnym rozpoczął się remont kładek nad Łyną. Na obiektach wymieniane są poręcze. W związku z tym na czas robót przeprawy będą zamykane dla ruchu pieszych i rowerowego. Teraz prace są prowadzone na kładce usytuowanej najbliżej ulicy Niepodległości. O kolejnych etapach prac będziemy informowali na bieżąco.

Opublikowano: 05 wrzesień 2017
Poprawiono: 06 wrzesień 2017
Odsłony: 70