Ulice Żurawia i Kordeckiego będą zamknięte – zaczyna się przebudowa

Z piątku na sobotę, tj. z 1 na 2 września, zmieni się organizacja ruchu na ulicach: Żurawiej, Kresowej i Kordeckiego. Jest to związane z początkiem przebudowy kilku ulic na osiedlu Gutkowo. I tak z końcem tygodnia zamknięta dla ruchu zostanie ulica Kordeckiego oraz odcinek ul. Żurawiej od skrzyżowania z ul. Czajki do skrzyżowania z ul. Czarneckiego. SCHEMAT ORGANIZACJI RUCHU.

Cały projekt pod nazwą „Budowa ciągu dróg trzeciorzędnych ulic Gościnnej, Kresowej, Wołodyjowskiego, Żurawiej, Perkoza wraz z odcinkiem drogi w gminie Gietrzwałd, jako połączenia drogi wojewódzkiej 527 z DK 16 – węzeł Olsztyn Zachód – części 1, 2, 3 i 4”.

W ramach inwestycji powstanie blisko 7,5 km nowych dróg wraz z zatokami autobusowymi, oświetleniem, kanalizacją deszczową i urządzeniami ochrony środowiska. Pobudowane będą również chodniki i drogi rowerowe. Zgodnie z umową wykonawca ma zrealizować całe zadanie w ciągu 19 miesięcy. Łączny koszt inwestycji to ponad 44 miliony złotych, z czego ok. 30 mln zł to wartość robót na terenie Olsztyna. 

29 sierpień 2017
Poprawiono: 04 wrzesień 2017
Odsłony: 748